مرکز آموزش

واژه نامه فارکس شما

ABCDEFGHIKLMNOPQRSTUVW

A

وضعیت حساب

وضعیت حسابUSG ،در یک دوره زمانی مشخص شده توسط کاربر ،فعالیت اعتباری و بستانکاری مشتری را نشان خواهد داد.

پنجره وضعیت حساب

پنجره وضعیت حساب ،مانیتور حاشیه سود/زیان USG را نشان می دهد. که شامل مانده حساب و سود تحقق نیافته و ضرر در پوزیشن های باز است. همچنین با توجه به پوزیشن های باز موجود ،نمایش عددی و گرافیکی سطح حاشیه USG را برای مشتری نشان می دهد

ارزش حساب

ارزش فعلی حساب مشتری، با توجه به میزان پول سپرده و هر گونه تغییر ناشی از سود و زیان پوزیشن های موجود بسته شده است. این ارزش شامل مواردی است مانند :اعتبار و بستانکاری گردش مالی روزانه، کمیسیون، هزینه های انتقال و یا هزینه های مربوط به بانک در صورتیکه قابل اجرا باشند .

Aggregate Demand

تقاضای کل برای کالاها و خدمات در اقتصاد ،شامل تقاضای بخش خصوصی و عمومی برای کالاها و خدمات به صورت محلی، و همچنین بین المللی است.

کل ریسک

میزانی که مشتری در معرض حرکات مرتبط با بازار است.

عرضه کل

مجموع تامین کالا و خدمات در اقتصاد از منابع داخلی (شامل واردات) در دسترس برای پاسخگویی به کل تقاضا.

توافق

توافقنامه مشتریان USG . تمام مشتریان باید قبل از افتتاح حساب کاربری با USG ضوابط توافقنامه مشتریان را بخوانند و امضاء کنند

نرم افزار

برنامه نرم افزار USG

افزایش بها

ارزش یک ارزرا توصیف می کند که در پاسخ به واکنش بازار افزایش می یابد و یا تقویت می شود

آربیتراژ / معامله با منفعت

خرید و فروش همزمان در بازارهای مختلف اسناد مالی مشابه یا برابر به سود حاصل از قیمت یا تفاوت ارز.

تخصیص دارایی

تقسیم وجوه بین گزینه سرمایه گذاری مختلف به منظور تلاش برای رسیدن به تنوع و یا حداکثر بازده.

فروش

قیمتی که توسط USG و یا طرف مقابل دیگری برای فروش ارز و یا سند مالی ارائه شده است.

دستور خاصی که به معامله گر برای خرید یا فروش در بهترین نرخ داده شده را می توان بدست آورد. اصطلاح مترادف است با اصطلاح “در بازار” یا صدور یک “سفارش بازار” توسط مشتری به طور تلویحی بیان شده.

سفارشی برای معامله با نرخ / قیمت خاص، و یا بهتر

فروشنده مجاز

USG نخواهد پذیرفت که مشتری اختیارات معاملات و یا کنترل حساب خود را به شخص ثالثی اعطا کند. USG مسئول عواقب شخص ثالث نخواهد بود و روش های عملیاتی نماینده مجاز را موافقت و تایید می نماید.

قدرت معاملاتی در دسترس

با توجه به ارزش حساب مشتری و پوزیشن فعلی، مقدار تبادلات افزایشی ارز ، در یک ارز مشخص بیان شده ، که مشتری می تواند بگیرد. از نظر ریاضی، قدرت معاملاتی در دسترس مساویست با = (ارزش حساب * ضربدر حداکثر لورج) مبلغ پوزیشن باز

[ TOP ]

B

دفتر پشتیبانی

رابط پشتیبانی مشتریان USG ، مسئول راه اندازی حساب ها، انتقال صندوق سرمایه به داخل و خارج از حساب مشتری، مسائل اصلاح معاملات، سوالات مشتریان و دیگرانواع فعالیتها که به طور مستقیم شامل خرید یا فروش یک جفت ارز می شود.

تراز پرداخت ها

ثبت سیستماتیک معاملات اقتصادی واقعی در یک دوره خاص برای یک کشور خاص.چه کشورهائیکه مازاد تراز پرداخت دارند یا آنها که در وضعیت کسری تراز پرداخت هستند. کسری تراز پرداخت طولانی مدت می تواند نقل و انتقالات سرمایه را با محدودیت مواجع کند / یا به کاهش ارزش ارز منجر شود.

تراز تجاری

تراز تجاری به طور کلی، ارزش صادرات منهای واردات برای یک کشور خاص است. کسری تراز تجاری زمانی است که واردات یک کشور بیش تر از صادرات آن است و مازاد تراز تجاری زمانی است که صادرات یک کشور بیش از واردات آن است. اگر کسری تجاری یک کشور طولانی مدت شود، ارزش ارز در مقابل شرکای تجاری اش می تواند کاهش پیدا کند یا تضعیف شود، و هزینه های واردات گران تر و صادرات برای شرکای تجاری ارزان تر می شود.

خط سپرده بانکی

خط اعتباری اعطا شده توسط یک بانک به مشتری، نیز به عنوان یک "لاین" شناخته شده است.

روز بانکی (یا روز کاری)

هر روزی که بانک های تجاری برای کسب و کار در مرکز مالی کشوری باز می شوند و معاملات ارزی صورت می گیرد

BOJ یا بانک مرکزی ژاپن

بانک مرکزی ژاپن

ارز پایه

ارز پایه اولین ارز در یک جفت ارز است. در جفت ارز EUR / USD، ارز پایه، EUR است. هنگامی که با USG وارد کردن قرارداد می شوید ، ارز پایه در مقدار لات که در قرارداد آمده ثابت می ماند. مثلا، اگر یک لات 100،000 است، مشتری که برای خرید 1 لات EUR / USD در نرخ ارز 0.9600 معامله می کند قرارداد مبادله 100،000 یورو در برابر 96،000 دلار خواهد بست.

نرخ پایه

اصطلاحی که عمدتا در انگلستان برای نرخی استفاده می شود که توسط بانک ها برای محاسبه نرخ بهره ایی است که از وام گیرندگان گرفته می شود. وام گیرندگان با کیفیت بالا فقط مقدار کمی بیشتر از نرخ پایه پرداخت می کنند، در حالی که بستانکاران با کیفیت پایین تر نرخ پایه بسیار بالاتری پرداخت خواهند کرد.

نقطه پایه

یک درصد از یک درصد . تفاوت بین 3.75٪ و 3.76٪.

بازار نزولی

زمانی که قیمت های سرمایه گذاری دوره طولانی مدتی سقوط می کنند، همراه با بدبینی گسترده ایی است.

فشار بازار نزولی

تغییر در شرایط بازار است که سرمایه گذاران بدبین را مجبور به تلاش برای کسب سود در زمان سقوط قیمت می نماید برای باز خرید سرمایه گذاری در قیمتی بالاتر از آنکه آنرا فروخته اند

خرس / بازار نزولی

سرمایه گذاری که معتقد است قیمت یک کالای سرمایه گذاری رو به سقوط است.

بهترین تلاش پایه

اجرای یک سفارش در قیمت بعدی در دسترس، با در نظر گرفتن حجم در دسترس برای خرید و یا فروش در آن قیمت و مقدار و حجم سفارشاتی که قبل از سفارش مشتری است.

خرید

قیمتی که USG (یا همکار دیگر) برای خرید یک جفت ارز از مشتری ارائه می کند.

شکل بزرگ

به طور معمول به سه رقم اول اعلان قیمت یک ارز اشاره دارد. توجه:در نرخ ارز EUR / USD 9630. '0' رقم اول است. بنابراین، قیمت 0.9630خواهد بود ، با رقم بزرگ 0.96 خواهد بود .

شکست و یا شکستن

اصطلاحی برای توصیف کاهش ناگهانی یا سریع در قیمت گذاری به دور از رینج تثبیت شده.

بروکر

نماینده ایی که سفارشات خرید و فروش ارز و اسناد مالی مرتبط را برای کمیسیون و یا اسپرد اجرا می کند

حق العمل

کمیسیونی که توسط کارگزار دریافت می شود

بازار صعودی

یک دوره طولانی مدت کلی افزایش قیمت برای یک محصول سرمایه گذاری خاص

گاو نر/ بازار صعودی

سرمایه گذار یکه معتقد است که قیمت محصولات سرمایه گذاری خاصی در حال افزایش یافتن است.

بوندس بانک آلمان

بانک مرکزی آلمان .

روز کاری

روز کاری را مشاهده کنید

حد مجاز خرید

بالاترین قیمتی که در آن خرید ارز پایه را در یک جفت ارز می توان انجام داد. قیمت حد در سفارش Buy Limit باید زیر قیمت خرید حال حاضر باشد.

توقف خرید

buy stop سفارش توقفی است که در بالای قیمت خرید حاضر قرار دارد و فعال نیست تا زمانی که قیمت بازار در/ یا بالاتر از قیمت توقف باشد.اما سفارش buy stop ، زمانی که فعال می شود سفارش خرید در قیمت فعلی بازار می شود.

[ TOP ]

C

پوند

اصطلاحی در بازار ارز خارجی که برای پوند انگلیس / دلار آمریکا استفاده می شود.

Carry

هزینه منعقد شده بهره اوراق بهادار تامین مالی و یا سایر اسناد مالی

تحویل نقدی

تسویه در همان روز

نقدی

به طور معمول به یک قرارداد معامله ارز برای تسویه در روز اشاره دارد که این معامله رخ داده است .

نقدینگی در سپرده

پول نقد در سپرده برابراست با مقدار بودجه سپرده در حساب ، به اضافه یا منهای پوزیشن تمام یا بسته شده P / L و دیگر و بستانکاری یا اعتباری، مانند انتقال بدهی و کمیسیون (در صورت وجود).

بانک مرکزی

بانک است که مسئول کنترل سیاستهای پولی کشور یا منطقه ایی است . Federal Reserve فدرال رزرو، بانک مرکزی ایالات متحده است، European Central Bank بانک مرکزی اروپا است، Bank of England بانک مرکزی انگلستان و Bank of Japan بانک مرکزی ژاپن است.

مداخله بانک مرکزی

قانونی که توسط آن یک بانک مرکزی، یا بانک های مرکزی که وارد بازار ارز اسپات شده اند و مبادرت به ایجاد تأثیر در عرضه نامتعادل و نیروهای تقاضا از طریق خرید مستقیم (یا فروش) ارز خارجی می گردند.

کمیسیون معاملات آتی کالا،

کمیسیون معاملات آتی (فیوچر) کالا ، آژانس نظارتی فدرال ایالات متحده برای آتی های معامله شده در بازارهای کالا، شامل فیوچر مالی است.

تحلیل گر چارت

فردی که نمودار ها و چارت های داده های تاریخی را مورد مطالعه قرار می دهد و تلاش برای پیدا کردن روند هائی می نماید که به پیش بینی مسیر و بزرگی محصول سرمایه گذاری خاصی کمک می کند

مشتری

دارنده حساب USG ،مشتری می تواند یک فرد، مدیر مالی، نهاد شرکت، حساب تراست، مالک و یا هر نهاد قانونی باشد که علاقمند به ارزش حساب است

پوزیشن بسته

معامله ایی است که در خلاف مسیرو بزرگی پوزیشن موجود بوده و دارای اثر تحقق سود یا زیان است.

بورس تجاری شیکاگو

بورس تجاری شیکاگو

کمیسیون

هزینه ایی که یک کارگزار ممکن است برای خرید و فروش از طرف آنها مشتری را شارژ کند.

تائیدیه

اخطار الکترونیکی و یا چاپ شده ایی است که تمام جزئیات مربوط به یک معامله را شرح می دهد.

شاخص قیمت مصرف کننده

اندازه گیری ماهانه تغییر قیمت یک سبد تعریف شده کالاهای مصرفی، شامل مواد غذایی، پوشاک و حمل و نقل. کشورها در روش های اجاره و وام مسکن خود متفاوت اند .

قرارداد

توافقنامه معاملات فرابورسی OTC با USG، برای خرید یا فروش مقدار مشخصی ارز خاص در ازای مقدار مشخصی از ارز دیگر برای تسویه در تاریخ ومقدار مشخص (معمولا تاریخ لحظه ایی). مقدار قرارداد با توجه به نرخ ارز توسط دو طرف قرارداد تعیین می شود.

نرخ تبدیل

نرخی برای یک جفت ارز خاص است که در پایان یک روز معاملاتی برای تبدیل (یا برداشتن) سود / زیان دلار غیر آمریکایی به دلار مورد استفاده قرار می گیرد .

مالک مشترک

کسانی که منفعت مشترکی در یک حساب USG دارند. صاحبان حساب نیاز به خواندن، تکمیل و امضاء فرم های درخواست حساب و اسناد مربوطه دارند ،شامل تمام فرم ها نه فقط محدود به سند افشای ریسک USG و فرم W-8 / W-9

بانک طرف معامله

نماینده بانک خارجی که به طور منظم خدمات را برای بانکی انجام می دهد که هیچگونه شعبه ایی در مرکز مربوطه ندارد، به عنوان مثال، به منظور تسهیل در انتقال وجوه.

Counter-currency

ارز دوم در یک جفت ارز. در جفت ارز EUR / USD، ارز متقابل ،دلار است.

طرف متقابل

موسسه یا طرف دیگری که معامله ارز با آنها تبادل می شود

ریسک کشور

ریسک همراه یک معامله به موجب ارتباط آن با یک کشور خاص. این امر مستلزم بررسی عوامل اقتصادی، سیاسی و جغرافیایی یک کشور خاص است.

پوشش دادن

عمل انجام معامله ای که یک پوزیشن را می بندد

ریسک اعتباری

ریسک اعتباری ریسکی است که بدهکار بازپرداخت نمی کند; به طور خاص، ریسکی که طرف متقابل ،ارزی که وعده داده را برای تحویل ندارد.

قرارداد ارز متقابل

قرارداد اسپات برای خرید و یا فروش یک ارز خارجی در ازای تبادل ارز خارجی مشخص دیگر. ارزهای مبادله شده دلار آمریکا نیستند.

واحد پول

یک ارز خارجی یا دلار آمریکا

جفت ارز

دو ارز در یک معامله ارز خارجی وجود دارد. EUR / USD نمونه ای از یک جفت ارز است.

فرم حساب مشتری

قبل از اینکه معامله ایی انجام شود ،فرم USG باید توسط تمام مشتریان تکمیل و ارسال شود تا مورد تائیدUSG قرار گیرد.

[ TOP ]

D

پایان روزانه (و یا پایان روز کاری)

نقطه ایی در زمان که نشانگر پایان یک روز کاری است. قرارداد معاملاتی وارد شده پس از پایان تاریخ هر روز باید در روز کاری بعدی انجام شود. پایان روز کاری در زمان انتخاب شده صرفا توسط USG به وقوع خواهد پیوست و ممکن است به صلاحدید USG تغییر نماید.

سفارش روز

سفارشی که اگر در یک روز مشخص اجرا نشود به طور خودکار لغو می گردد

معامله گران روز

یک سفته باز که در محصولات سرمایه گذاری ایی پوزیشن می گذارد، که قبلا در پایان همان روز معاملاتی تسویه شده اند

در برخورد حوادث

لیستی از تمام معاملات که در طی یک دوره زمانی مشخص، معمولا روز معاملاتی انجام شده اند

تاریخ معامله

تاریخی که یک معامله توافق شده

بلیط معامله

روش اولیه ثبت اطلاعات اساسی مربوط به یک معامله

معامله گر / دلال

فرد یا شرکتی که به عنوان یک مدیر، و نه به عنوان یک نماینده ، در خرید و / یا فروش ارز خارجی عمل می کند. معامله گران برای حساب خود وبا ریسک خودشان معامله انجام می دهند

میز معامله

به طور کلی، گروهی از فروشندگان با USG همکاری می کنند تا قیمت گذاری و اجرای سفارشات مشتریان را تسهیل کنند.

به طور پیش فرض

به طور کلی، نقض قرارداد

کاهش بها

سقوط یا کاهش در ارزش یک ارز بعلت نیروی های بازار

عمق بازار

معیار حجم در دسترس برای اهداف معامله برای یک جفت ارز خاص در یک نقطه و در زمان خاص.

جزئیات

تمام اطلاعات برای نهایی کردن معامله در فارکس مورد نیاز است، به عنوان مثال نام، نرخ،تاریخ

کاهش ارزش

تنظیم عمدی نزول ارز در برابر توازن یا باندهای ثابت ، معمولا با اطلاعیه رسمی از سوی یک کشور آغاز می شود

درآمد احتیاطی

مالیات خالص ،تعهدات وهزینه های شخصی ثابت

مارک آلمان

مارک آلمان

نرخ داخلی

نرخ بهره قابل اجرا بر سپرده در کشور مبدا.

تیک پایین

فروش اوراق بهادار (معمولا دارائی خالص یا سهام) در قیمتی پایین تر از قبل.

[ TOP ]

E

کاهش

کاهش در نرخ بهره آغاز شده توسط بانک مرکزی

واحد ارز اروپایی

واحد ارز اروپایی

بازار دو سویه

در یورو بازار سپرده بین بانکی استفاده شده ، جائیکه در آن هر دو نرخ خرید و فروش برای یک دوره خاص یکسان هستند.

سپردن حساب

پول سپرده در USG در (شرکت خدمات بیمه سپرده فدرال FDIC ) در حساب سپرده FDIC در بانک HSBC آمریکا USA، NA بیمه می شود

یورو

مبادله ارز اتحادیه اروپا

نرخ یورو

نرخ بهره اعلان شده برای ارز یورو در طول دوره های خاص.

ارز یورو

ارز سپرده در خارج از مبدا کشور خود

یورودلار

دلار سپرده در یک بانک (آمریکائی یا غیر آمریکائی ) واقع در خارج از ایالات متحده.

اتحادیه اروپا

گروه قبلا به عنوان جامعه اروپا شناخته شده است

پنجره اطلاعیه رویداد

یک پنجره USG که معاملاتی را که در حساب مشتری در طول دوره یک روز کاری صورت گرفته است، خلاصه می کند.

سپرده مارجین اضافی

پول سپرده با USG که برای مارجین در برابر معامله باز موجود استفاده نشده.

مبادلات

یک مکان فیزیکی که در آن اسناد مالی معامله و اغلب تنظیم می شوند. مثال: بورس اوراق بهادار نیویورک و بورس اوراق بهادار لندن.

کنترل مبادلات

سیستم کنترل حرکت ارز ،بین کشورها است. دستگاه ها شامل اعطای پروانه به چند ارز، اعلان قیمت ها، مزایده، حدود، عوارض و اضافه بها است.

خارجی

ارز کمتر معامله شده

[ TOP ]

F

بازار سریع

حرکت سریع قیمت ها یا نرخ در بازار از عدم تعادل در شرایط عرضه و تقاضی خریداران و / یا فروشندگان ناشی شده است. در چنین شرایطی، نرخ ها یا قیمت ها ممکن است به آسانی در دسترس مشتریان نباشد تا بازارهای منظم دوباره از سر گرفته شود.

نرخ صندوق فدرال رزرو

نرخ کوتاه مدت (یک شب) ثابت شده توسط بانک فدرال رزرو برای هدایت سیاست پولی و اثر تغییرات در عرضه پول به منظور تسهیل ،تغییر در سطح فعالیت اقتصاد ایالات متحده مورد استفاده قرار می گیرد.

صندوق فدرال

مانده وجه نقد نگهداری شده توسط بانک ها ،در بانک فدرال رزرو محلی

فدرال

بانک فدرال رزرو ایالت متحده

کمیته بازار آزاد فدرال

کمیته بازار آزاد فدرال همچنین به عنوان FOMC شناخته شده است. افرادی که درباره سیاست های پولی ایالات متحده تصمیم می گیرند. FOMC به طور مستقیم مسئول ثابت نگهداشتن نرخ وجوه فدرال و نرخ تخفیف است. هر دو نرخ در کنترل سطح رشد عرضه پول و سطح فعالیت های اقتصادی در ایالات متحده تاثیر گذار هستند.

هیات مدیره فدرال رزرو

هیئت مدیره سیستم فدرال رزرو، توسط رئیس جمهور ایالات متحده برای 14 دوره سالیانه منصوب می شوند، که یکی از آن رؤسا به مدت چهار سال منصوب شده.

سیستم فدرال رزرو

سیستم بانکی مرکزی ایالات متحده، متشکل از 12 بانک فدرال رزرو که 12 منطقه تحت نظارت هیات مدیره فدرال رزرو را کنترل می کند. عضویت در بانک فدرال برای بانک های مجوز داده شده توسط حسابرس ارز اجباری و برای بانک های رسمی دولت اختیاری است.

پر شده

معامله ای که به نمایندگی از حساب مشتری ، با توجه به سفارش مشتری اجرا شده است. هنگامی که پر می شود، سفارش نمی تواند لغو ، اصلاح و یا توسط مشتری فسخ شود.

Firm Quotation

قیمت شفاهی داده شده در پاسخ به درخواست برای نرخ شرکت که در آن طرف اعلان کننده قیمت مایل به انجام یک معامله برای مبلغ قابل توجهی برای تسویه درلحظه می باشد.

سیاست های مالی

استفاده ابزاری از مالیات در اجرای سیاست های پولی.

تاریخ ثابت

تقویم ماهانه تاریخ شبیه اسپات. دو استثنا وجود دارد. برای شرح مفصل، ارزش تاریخ را ببینید

نرخ مبادلات ثابت ارز

نرخ رسمی تعیین شده توسط مقامات پولی. نرخ ثابت ارز اغلب،اجازه نوسان در یک نوار را می دهد

تثبیت

یک روش تعیین نرخ، معمولا با پیدا کردن نرخی است که تعادل خریداران به فروشندگان را ایجاد می کند. چنین فرایندی یک یا دو بار در روز در زمان تعریف شده رخ می دهد. توسط برخی از ارزهای ویژه برای ایجاد نرخ توریستی استفاده شده.

نرخ ارز شناور

نرخ ارز که در آن ارزش توسط نیروهای بازار تعیین می شود. حتی ارز شناور در معرض مداخله توسط مقامات پولی است. هنگامی که چنین فعالیتی بکرات انجام می گیرد ارز شناور به عنوان یک ارز' شناور کثیف 'شناخته می شود.

کمیته بازار آزاد فدرال

کمیته بازار آزاد فدرال، کمیته ایی است که تعین کننده اهداف عرضه پول در ایالات متحده است که تمایل دارد از طریق نرخ بهره بانک صندوق فدرال ، و غیره انجام شود

تبادلات ارز خارجی

اصطلاح « تبادلات ارز» به طور کلی به معاملات خارج از بازار بورس در ارز خارجی اشاره دارد. همچنین ممکن است به تبادلات ارز بر معاملاتی مانند IMM در بورس شیکاگو اشاره نماید

USG تحویل فیزیکی ارز خارجی به حساب های بانکی خارجی را ندارد.

فارکس

فارکس یک فرم کوتاه محبوب برای ارز خارجی است و به طور کلی به معاملات خارج از بازار بورس ارز خارجی اشاره دارد

معامله رو به جلو

معامله با تاریخ اعتبار پس از تاریخ اعتبار فعلی (اسپات)

Forward/Forward

معامله فوروارد که در آن هر دو پایه معامله تاریخ اعتبار پس از تاریخ اعتبار نقطه فعلی دارند.

نرخ معامله به وعده/ فوروارد

نرخ فوروارد به لحاظ نقاط رو به جلواعلان قیمت می شوند، که نشان دهنده تفاوت بین نرخ فوروارد و نرخ اسپات است. به منظور به دست آوردن نرخ فوروارد از نرخ ارز واقعی، نقاط فوروارد به نرخ ارز اضافه یا از آن کم می شود.

تصمیم نقاطی که تفریق و یا اضافه می شوند از طریق تفاضل بین نرخ سپرده برای هر دو ارز که دررابطه با معامله است تعیین می شود. گفته می شود ارز پایه با نرخ بهره بالاتر در حال نزول به ارز با نرخ بهره پایین تر است که در بازار فوروارد اعلان قیمت شده باشد. بنابراین، نقاط فوروارد از نرخ اسپات کسر میشود. به طور مشابه، گفته می شود ارز پایه با نرخ بهره پایین تر در حال صعود است و نقاط فوروارد برای کسب نرخ نقاط رو به جلو، به نرخ اسپات اضافه شده اند .

دفتر اصلی

فعالیت های انجام شده توسط معامله گر فعالیت های تجاری طبیعی.

اصول بنیادی

عوامل اقتصاد کلان که برای تشکیل پایه و اساس ارزش نسبی یک ارز پذیرفته شده است. این خدمات عبارتند از تورم، رشد، تراز تجاری، کسری بودجه دولت و نرخ بهره است.

FX/ فارکس

FX مخفف محبوبی برای تبادل ارز است. تبادل ارز به طور کلی به معاملات خارج از بازار بورس اشاره دارد.

[ TOP ]

G

جی7

هفت کشور برجسته صنعتی، که شامل ایالات متحده، آلمان، ژاپن، فرانسه، انگلستان، کانادا و ایتالیا است.

جی10

G7، به علاوه بلژیک، هلند و سوئد، یک گروه مرتبط با بحث صندوق بین المللی پول هستند. سوئیس گاهی اوقات بصورت دوره ایی نقش دارد.

خرید

عمل خرید یک جفت ارز. برای مثال، اگر یک مشتری EUR / USD خریداری کند ، او یورو را در برابر دلار خریداری خواهد کرد.

فروش

عمل فروش یک جفت ارز. برای مثال، اگر یک مشتری EUR / USD بفروشد، او یورو را در برابر دلار به فروش خواهد رساند

تا زمانی که لغو شود سفارش مناسبی است(سفارش GTC)

دستور خاص به یک کارگزار که، بر خلاف سفارش طبیعی است، و در پایان روز معاملات به پایان نمی رسد، هرچند که معمولا در پایان ماه معاملات خاتمه می یابد.

تا زمانی که لغو شود سفارش مناسبی است(سفارش GTC)

تا زمانی که لغو شود سفارش مناسبی است(سفارش GTC)

[ TOP ]

H

خریدار یک جفت ارز.

[ TOP ]

I

اعلان قیمت شاخص

قیمتی بازار ساز که ثابت نیست / اعلان قیمت ثابت

بازار بین بانکی

بازار بین بانکی بازارخارج از بورس معامله گران است که تبادلات ارز را در معرض داد و ستد یکدیگرقرار می دهد

مداخله

عمل خرید یا فروش توسط بانک مرکزی در تلاش برای تحت تاثیر قرار دادن ارزش ارز. مداخله هماهنگ وعملکرد تعدادی از بانک های مرکزی برای نفوذ در ارزش نرخ ارز.

پوزیشن داخل روز

پوزیشن های باز اجرا شده توسط مشتری USG در طول یک روز. معمولا با پوزیشن های بسته تخمین زده می شود

معرفی بروکر

شخص یا نهاد حقوقی است که غالبا در مقابل مزد، مشتریان را به USG معرفی می کند ، مانند هزینه در هر معامله. کارگزار معرف از پذیرفتن وجوه مارجین از مشتریان منع شده اند.

[ TOP ]

K

اصطلاح عامیانه برای دلار نیوزیلند.

[ TOP ]

L

سمت چپ

گرفتن سمت چپ قیمت دو طرفه ، یعنی فروش ارز

لورج / اهرم

کنترل یک پوزیشن بزرگ فرضی از طریق استفاده از مقدار کمی از سرمایه

سفارش محدود

limit order (سفارش محدود) خرید و یا فروش یک مقدار خاصی از یک جفت ارز در قیمت تعریف شده خاص توسط مشتری است. انجام limit order تضمینی نیست. ، اگر معامله ایی رخ دهد، تا حددی آنرا تضمین می کند و در حد قیمت اظهار شده خواهد بود. توجه داشته باشید که گاهی اوقات بازار به طور مختصر قیمت limit را لمس می کند ، واین لمس مختصرتنها برای عقب نشینی فوری از سطح limit قیمت با حجم معامله بسیار کم و در صورت امکان وجود معامله است.در چنین شرایطی، سفارش limit ممکن است انجام نشده وتا آن زمانی بی اثر باقی بماند که سفارش می تواند انجام شود و یا تا زمانی که مشتری سفارش را لغو کند. یک سفارش limit مشخص می کند که تلاش برای انجام شدنش باید زمانی پس از اینکه بازار به یک سطح قیمت limit می رسد صورت گیرد. هنگامی که سفارش محدود limit order افتتاح می شود، این سفارش در تعلیق pending نگه داشته خواهد شد تا زمانی که به قیمت limit برسد. هنگامی که بازار از قیمت limit فراتر می رود یا به آن سطح می رسد ، سفارش فعال میشود و معامله گر USG در انجام سفارش در قیمت limit تلاش می نماید .

حد قیمت Limit

قیمتی که مشتری هنگام ورود به یک سفارش محدود limit order مشخص می کند.

نقدینه

وضعیت بازار زمانیکه حجم زیادی برای خرید و یا فروش وجود داشته باشد

تسویه

هر معامله ای که پوزیشن ایجاد شده قبلی را تسویه میکند یا می بندد

سطح تسویه

سطح ارزش حسابی است که تسویه همه پوزیشن های باز مشتری را با بهترین قیمت و یا بهترین نرخ ارز موجود در آن لحظه آغاز می کند. فسخ یا تسویه حساب زمانی رخ می دهد که ارزش حساب برای حفظ پوزیشن های باز فعلی کافی نیست. مشتری می تواند از فسخ شدن حساب با سپردن حاشیه های اضافی در حساب یا با بستن پوزیشن های باز موجود جلوگیری می کند.

نقدینگی

اصطلاح مورد استفاده برای توصیف میزان حجم در دسترس برای خرید و یا فروش در نقطه و در زمان مشخص.

خرید

اصطلاح استفاده شده برای توصیف یک مشتری که پوزیشن جدید با خرید یک جفت ارز باز کرده است.

از دست دادن بیش از حد مارجین سپرده

وضعیتی که مشتریان مارجین بسیاربیشتر ی از مارجین اولیه از دست می دهند، مارجینی که آنها در ابتدا متعهد به افتتاح و حفظ پوزیشن آن بودند

[ TOP ]

M

مارجین انجام سرویس ها

حداقل مارجینی که یک سرمایه گذار برای حفظ پوزیشن های باز باید در USG نگه دارد

کال مارجین یا درخواست مارجین اضافی

تقاضا برای بودجه اضافی برای سپرده شدن درمارجین یک حساب برای پوشش دهی حرکات نامطلوب نرخ ارز.

مارجین

میزان کل پول نقد مشتری که در برابر کل پوزیشن های باز متعهد شده. مارجین متعهد شده عملکرد حداکثر نسبت لورج معاملات است. هر چه لورج بالاتر باشد ، میزان مارجین متعهد شده پایین تر است. هر چه لورج پائین تر باشد ، میزان مارجین متعهد شده بالا تری برای انجام پوزیشن ها مورد نیاز است

از نظر ریاضی، مارجین = مقدار پوزیشن باز / حداکثر نسبت لورج. به عنوان مثال در جفت ارز USD / CHF ، پوزیشن 100،000 دلار در حداکثر نسبت لورج معاملات 50: 1 مستلزم تعهد مارجین 50/ 100,000، یا 2،000 دلار است.

توجه: برای محاسبه مارجین برای جفت ارزی که در آن دلارارز پایه نیست (اول) ارز (به عنوان مثال EUR / USD، GBP / USD و ...) و ارز کراس (EUR / JPY، GBP / JPY ...) ،مبلغ ارز متقابل با استفاده از متوسط نرخ ارز ،اول تبدیل به دلار می شود

مثال: مشتری به خرید 1 لات EUR / USD زمانیکه قیمت 0.9600 9604 است اقدام می کند. متوسط نرخ ارز 0.9602 است. بنابراین، 100،000 یورو برابر USD 96،020. دلاراست. 50/020،96مبلغ دلار تقسیم بر نسبت لورج = 1،920.40 دلار

علامت گذاری بازار

تنظیم روزانه یک حساب کاربری برای انعکاس سود و زیان تحقق نیافته

بازار ساز

سازنده بازار ، شخص یا شرکت مجاز به ایجاد و حفظ بازار

حداکثر نسبت لورج معاملاتی

لورج به عنوان یک نسبت در دسترس برای باز کردن پوزیشن های جدید بیان شده است. برای مثال، نسبت لورج 50: 1 به مشتری توانایی کنترل یک لات پوزیشن با مارجین 2000 دلار به اندازه 100،000 دلار را اجازه می دهد (USD 100،000 / 50 = 2000 دلار).

حداکثر توان معاملاتی

از نظر ریاضی، حداکثر توان معاملاتی مساویست با = ارزش حساب ضربدر* حداکثر نسبت لورج معاملاتی.

میانگین حرکت

روشی برای هموارسازی مجموعه ای از قیمت / نرخ داده با در نظر گرفتن متوسط ارزش محدوده قیمت داده ها

[ TOP ]

N

تفاوت نرخ بهره خالص

تفاوت در نرخ بهره بین کشورها با دو ارز مختلف. برای مثال، اگر قیمت اسپات / نرخ آینده یورو 3.25 درصد است و در قیمت اسپات / نرخ آینده ایالات متحده 1.75٪ است، تفاضل نرخ بهره 1.50 درصد می باشد (1.50٪ = 1.75٪- 3.25٪)

Netting

روش تسویه ایی است که بر اساس آن تفاوت در ارزهای معامله شده تنها با معاملات بسته شده تسویه می شود

[ TOP ]

O

سفارش OCO (یک سفارش دیگر سفارش را لغو می کند )

OCO سفارش توقف و حد به طور همزمان است ، که به موجب آن با اجرا ی یک سفارش ، دیگری لغو می شود. به عنوان مثال، ممکن است قرار دادن OCO برای بستن پوزیشن موجود چه با حد (TPسود)، و یا با توقف (توقف ضرر SL)صورت گیرد

سفارش فروش

قیمتی که معامله گر مایل به فروش است. که پیشنهاد قیمت فروش یا ask نیز نامیده می شود.

بازار فروش

وضعیت موقتی که در آن پیشنهاد فروش از خرید بیشتر می شود

بانک مرکزی انگلستان

بانوی پیر خیابان تردنیل ، اصطلاحی برای بانک مرکزی انگلستان، بانک مرکزی بریتانیا.

حسابی که مسائل گوناگون در بر دارد

یک حساب کاربری که به همراه دیگری توسط یک کارگزار نگهداری شده است که درآن تمام حساب های قبلی با هم ترکیب می شوند و تنها در یک نام انجام می شوند، به جای اینکه به طور جداگانه انتخاب شوند.

پوزیشن باز

تفاوت بین دارایی و بدهی در یک ارز خاص است. اندازه گیری آن ممکن است بر اساس هر ارز و یا در پوزیشن تمام ارزها زمانی که در ارز پایه محاسبه شده ،باشد

پنجره پوزیشن باز

پنجره USG که همه پوزیشن های فعلی مشتری را که باز هستند نشان می دهد.

سفارشات

دستورالعمل الکترونیکی مشتریان که از طریق پلت فرم اینترنتی معاملاتی USG داده می شود، بطور شفاهی یا از طریق یک نرم افزار چت الکترونیکی مانند دایرکت دیلر DirectDealer ، برای ورود به یک قرارداد خاص ارز خارجی با USG برای خرید و یا فروش فوری یک جفت ارز مشخص ، و یا در زمانی که قیمت مطابق با نیازهای خاص مشتری است.

OTC Margined Foreign Exchange

معاملات فرابورسی (خارج از بازار بورس) بازار تبادلات ارز خارجی که در آن فعالان بازار، مانند USG و مشتریان آنها، در مذاکره قرارداد خصوصی و دیگر معاملات مستقیم با یکدیگر وارد شده با مارجین معینی که سپرده شده و درمقابل پوزیشن باز متعهد می باشد.

شبانه

یک معامله از یک روز تا روز کاری بعد.

[ TOP ]

P

پیپ

کوچکترین معیار حرکت نرخ ارز خارجی

گزارش سفارشات در حال انتظار یا تعلیق

پنجره گزارش سفارشات در تعلیق ،تمام این سفارشات را که مشتری در طول تاریخ مشخص کاربر ی وارد نموده را نشان می دهد، چه سفارشات هنوز در حال انتظار یا اجرا شده باشند. همچنین هر گونه سفارش در حال بررسی که توسط مشتری لغو شده هم نمایش داده خواهد شد، و برای مشتری فرصت حسابرسی کامل سفارشاتش را ایجاد می نماید

پنجره سفارشات در تعلیق

پنجره USG همه سفارشات معوق یا در حال تعلیق را نشان می دهد . قبل ازاینکه مشتری پنجره USG را ببندد، نرم افزار به مشتری هشدار داده و او را از هر گونه سفارشات در تعلیق آگاه می کند. این سفارشات حتی وقتی مشتری از سیستم خارج می شود باقی خواهد ماند. با این حال، ممکن است هنگامی که مشتری آنلاین نیست این سفارشات اجرا شوند .

پوزیشن/ سفارش معامله

کل تعهدات به ثمر رسیده در یک ارز داده شده. یک پوزیشن می توانید یا صاف و یا مربع باشد (بدون نمایش)، خرید long ، (ارز بیشتر از فروش خریداری می شود) و یا فروش short (ارز بیشتر از خرید فروخته می شود).

مدیر

معامله گری که که سهام را برای حساب خود بخرد یا بفروشد

دریافت سود

باز کردن یک پوزیشن برای دریافت سود.

[ TOP ]

Q

اعلان قیمت روز

متشکل از خرید و فروش برای یک جفت ارز

پنل اعلان قیمت روز

پنل اعلان قیمت روز بخشی در پنجره USG است برای نمایش ارزهای اصلی و کراس ، و دسترسی به نمودار هایUSG را اجازه می دهد.

[ TOP ]

R

محدوده / رینج

تفاوت بین بالاترین و پایین ترین سابقه قیمت آینده در یک جلسه معاملاتی داده شده

نرخ

قیمت یک ارز در برابر دیگری، به طور معمول در برابر دلار.

سود / زیان محقق شده

سود و زیان حاصل شده از پوزیشن های بسته

بازار کنترل شده

بازاری که کنترل شده، معمولا توسط یک سازمان دولتی که دستورالعمل ها و محدودیت های طراحی شده برای محافظت سرمایه گذاران را صادر می کند.

پنجره گزارش

پنجره گزارش یو اس جی که در آن مشتری می تواند گزارش وضعیت حساب های مختلف و فعالیت های آنها را با جزئیات دردسترسی داشته باشد. 5 گزارش مختلف وجود دارد، همه آنها می تواند توسط مشتری به یک دوره زمانی خاص سفارشی شود. اینها متشکل اند از : سوابق معاملاتی، سوابق سفارشات در تعلیق pending ، تاریخچه حساب ، تاریخچه جلسات و صورت وضعیت حساب.

نقطه و یا سطح مقاومت

سطح مقاومت قیمت توسط تحلیلگران تکنیکی به عنوان قیمتی شناخته شده که معمولا بالاتر رفتن حرکت نرخ ارز را متوقف خواهد کرد. اگر سطح مقاومت شکسته شود تکنسین نتیجه خواهد گرفت که حرکت قیمت افزایش خواهد یافت.

سمت راست /خرید

مربوط به قیمت خرید یا فروش نرخ ارز خارجی است. به عنوان مثال، با توجه به قیمت 9635-9630، در سمت راست 9635 است. سمت راست سمتی است که مشتری سفارش خرید می گذارد

سرمایه ریسک

مقدار پولی که مشتری مایل به قرار دادن در معرض خطر است که اگر از دست داده شود برای مشتری سختی ایجاد نمی کند.

رول اور /گردش/ چرخش

در پایان هر روز کاری، USG به طور خودکار تمام پوزیشن های باز موجود یا سواپ را به تاریخ اسپات بعدی منتقل می کند. این مکانیسم شامل بسته شدن همزمان پوزیشن های موجود و باز کردن پوزیشن های اسپات جدید است. USG بدهکاری یا بستانکاری حساب مشتری را بسته به تفاوت نرخ بهره ارز پایه و متقابل، و پوزیشن مشتری محاسبه خواهد کرد. برای مثال، اگر مشتری یک جفت ارز را بخرد که در آن نرخ بهره شبانه برای ارز پایه بالاتر از ارزمتقابل است، مشتری یک اعتبار کوچک برای پوزیشن در طول شب، به دست خواهد آورد. اگر خلاف این قضیه صادق باشد، حساب مشتری برای تفاوت در نرخ بهره بدهکار خواهد شد. استدلال بنیادی این است که اگر مشتری ارز با بازده بالاتر را بخرد، باید قادر به کسب منفعت از سرمایه گذاری و بازده بالاتر شبانه باشد، نسبت به مقدارمبلغی که آنها در فروش ارزبا بازده کمتر باید بپردازند.

گردش بستانکاری

به اعتبار (از نظر ارز پایه) حساب مشتری که ارز با بازده بالاتر شبانه را خریده ، افزوده شده است

گردش بدهکاری

از اعتبار حساب مشتری که ارز با بازده پائین تر شبانه را فروخته ، کاسته شده است

اجرای پوزیشن

عمل باز نگه داشتن پوزیشن ها به امید کسب سوداگرانه

[ TOP ]

S

معامله در همان روز

مبادلاتی که در همان روز ی که معامله اتفاق می افتد کامل می شوند

حد فروش/ سل لیمیت /Sell Limit

کمترین قیمتی که در آن فروش ارز پایه را در یک جفت ارز می توان انجام داد تعیین می شود. قیمت حد در سفارش sell limit باید بالاتر از معامله قیمت خرید فعلی باشد

سل استاپ/سفارش فروش/Sell Stop

sell stop دستور توقفی است که پائین تر از قیمت معامله خرید فعلی باشد و فعال نیست تا زمانی که قیمت خرید معاملات در قیمت بازار ، یا زیر قیمت توقف است. وقتی دستور sell stopاجرا شود به سفارش فروش بازار در قیمت فعلی تبدیل می شود.

تاریخ تسویه

تاریخی است که سفارش انجام شده با انتقال ابزار و یا ارز و وجوه بین خریدار و فروشنده باید تسویه شود

فروش

داشتن پوزیشن باز که با فروش یک ارز ایجاد شده. اگر EUR / USD را به فروش برسانند ، گفته می شود،مشتری ، جفت ارز را بفروش رسانده (فروش ارز پایه 'short'). اگر مشتری EUR / USD را خریداری نماید ، ( خرید جفت ارز 'long')، ارز دلار USD را به فروش رسانده. فرض بر این است که در معاملات ارز خارجی یک ارز خریداری و دیگری فروخته می شود.

پوشش فروش

خرید برای باز کردن پوزیشن فروش یک جفت ارز خاص

سرمایه گذار خبره برای مبادلات ارز

سرمایه گذاری که دانش ، تجربه و / یا سرمایه کافی برای تجارت در بازار ارز را در اختیار دارد . سرمایه گذار باید برای خود تصمیم بگیرید که آیا فارکس یک وسیله سرمایه گذاری مناسب برای اهدافش است.

ریسک اوراق قرضه دولتی

ریسک پیشفرض اوراق وام دولتی
(2) ریسک تخصیص دارایی های نگهداری شده در یک کشور خارجی

سوداگرانه

معاملات ارز سوداگرانه است در این که هیچ تضمینی وجود ندارد که سرمایه گذاری در ارز خارجی پولی ایجاد کند. شرایطی نیز وجود دارد که در آن مشتری ممکن است تمام مارجین سپرده خود را از دست بدهد، و تجارت فارکس بسیار سوداگرانه محسوب می شود. کسانی که مبادلات ارز خارجی انجام می دهند باید فقط بخشی از سرمایه را در ریسک قرار دهد که به عنوان (سرمایه ریسک شناخته شده) هستند، که در صورت ضرر برای مشتری مشکلات بی مورد ایجاد نکند.

Spot Book

پنجره اسپات یو اس جی پوزیشن های معاملات باز شبانه مشتری ، معاملاتی که در طول این دوره از روز انجام شدند و پوزیشن های باز موجود مشتری را نیز نشان می دهد. پنجره شامل اطلاعات مربوط به موارد ذکر شده در زیر هر یک از بخش ها ست، از جمله نرخ معامله، ارزش فعلی معامله، نرخ فعلی بازار، P / L، زمانی که معامله انجام شده، و غیره

اسپات / لحظه ایی

اسپات یا تاریخ اسپات: به تاریخ اسپات معامله اشاره دارد که دو روز کاری از تاریخ معامله است . هنگامی که تعطیلات بانک وجود دارد، در آخر هفته یا در هر روز دیگر ،درزمانیکه بانکهای کشورهایی که نشاندهنده ارز در جفت ارزهای هستند بسته شده اند ، زمانی که بانک ها دوباره باز می شوند ،تاریخ اسپات به جلو ،به تاریخ روز بعدی تنظیم خواهد شد. در مورد دلار آمریکا در برابر دلار کانادا، تاریخ اسپات 1 روز کاری جلو تر از روز تاریخ معامله است.

نرخ اسپات / لحظه ایی

قیمتی که در آن یک جفت ارز در زمان فعلی در معاملات بازار لحظه ایی یا اسپات در حال خرید یا فروش است.

تسویه براساس اسپات

تنظیم پروسه تسویه استاندارد انجام معاملات ارز که 2 روز کاری از تاریخ انجام معامله زمان می برد (اسپات را ببینید).

اسپرد

تفاوت بین قیمت خرید و درخواست فروش برای معاملات ارز خارجی.

مربع

وضعیتی به موجب آن خرید و فروش مشتری در تعادل هستند و هیچ پوزیشن باز ی وجود ندارد.

جعبه اعتراض

بلندگوی متصل به تلفن، اغلب در میزهای معاملاتی کارگزاران استفاده می شود.

استرلینگ

پوند انگلیس، به صورت "کیبل cable "هم شناخته شده است.

سفارش استاپ لاس /Stop-loss

سفارش خاصی توسط مشتری برای بستن یک پوزیشن وارد شده ، اگر قیمت در جهت مخالف پوزیشن مقدار مشخصی پیپ حرکت کند. در اغلب موارد، سفارشات توقف stop orders زمانیکه بازار به سطح توقف قیمت تعیین شده توسط مشتری می رسد و یا از آن می گذرد ، اجرا می شوند. ، هنگامی که دستور توقف صادر می شود در حالت تعلیق نگهداشته خواهد شد تا زمانی که قیمت به حد توقف برسد. دستور توقف ممکن است برای بستن یک معامله ( slتوقف ضرر)، معکوس نمودن یک پوزیشن یا برای باز کردن پوزیشن جدید مورد استفاده قرار گیرد . رایج ترین استفاده برای محافظت از پوزیشنهای موجود (با محدود کردن ضرر و زیان و یا محفاظت از سود تحقق نیافته). هنگامی که بازاربه قیمت توقف می رسد یا از آن می گذرد ، سفارش فعال می شود (به راه انداخته می شود) و USG در قیمت بعدی در دسترس سفارش را اجرا خواهد کرد. بر خلاف سفارش حد limit order ، دستور توقف stop order انجام شدن در قیمت توقف را تضمین نمی کند. شرایط بازار، از جمله نوسانات و عدم وجود حجم، ممکن است باعث شود دستور توقف در قیمت مختلفی از سفارش اجرا شود.

قیمت سطح توقف

مشتری قیمتی را وارد می کند که سفارش توقف ضرر ( stop-loss) را فعال می کند

Sweep/Sweeping

هنگامی که یک مشتری L / P در یک ارز دیگری به غیر ازدلار آمریکا دارد، P / L باید در هر روز کاری به دلار آمریکا در نرخ ارز غالب در آن زمان تبدیل شود (شناخته شده به عنوان نرخ تبدیل). این فرایند سوئیپینگ نامیده می شود. توجه داشته باشید که تا زمانی که P / L سوئیپ شده است، زمانیکه نرخ ارز برای سود و زیان ارز تغییر می کند ،ممکن است ارزش حساب مشتری در نوسانات کمی (بالا یا پایین) قرار گیرد. به عنوان مثال، اگر مشتری سودی در ین دارد، اگر پس از بسته شدن پوزیشن ،ارزش ین افزایش یابد اما قبل ازاینکه سود به دلار سوئیپ شود، ارزش حساب تغییر خواهد کرد. تغییرات تنها در میزان سود / ضرر است، بنابراین اثر بسیار ناچیز است.

سوئیفت

انجمن جهانی ارتباطات بین بانکی یک شرکت بلژیکی است که شبکه الکترونیکی جهانی برای تسویه بسیاری از معاملات ارز خارجی فراهم می کند. جامعه نیز مسئول استانداردسازی کدهای ارز مورد استفاده برای مقاصد تایید و شناسایی است. (مانندUSD = دلار آمریکا، یورو EUR =، JPY = ین ژاپن)

سوئیسی /فرانک سوئیس

زبان عامیانه بازار برای فرانک سوئیس.

[ TOP ]

T

اصلاح تکنیکی

تنظیمات قیمت نه بر اساس گرایش بازار بلکه بر اساس عوامل تکنیکی ، مانند حجم و نمودار

بازار شکننده

وضعیت بازاری که در آن حجم معاملات و میزان نقدینگی پایین بوده - و در آن خرید و فروش معمولا گسترده تر از حد طبیعی است.

تیک

حداقل تغییر در قیمت، بالا یا پایین.

فردا بعدی (Tom Next)

خرید همزمان یک ارز برای انتقال در روز بعد و فروش در لحظه یا روز اسپات و یا بالعکس.

تاریخ معاملات

تاریخی که در آن معامله انجام می شود.

معاملات مارجین مازاد / کسری

موجودی باقی مانده پوزیشن در برابراینکه مشتری می تواند پوزیشن های جدید باز کند و یا مقدار پوزیشن های موجود را افزایش دهد = مساویست با ارزش مارجین حساب. این کاربرد اندازه پوزیشن و سود و زیان در پوزیشن موجود است. که به صورت گرافیکی در بالای سطح زرد رنگ در مانیتور مارجین USG ارائه شده است.

پلت فرم معاملاتی

برنامه نرم افزار کاربردی که در آن سفارش برای یک معامله مشتری می تواند از جانب او اجرا شود. معامله گر USG (USG Trader)و MetaTrader هر دو نمونه هایی از پلت فرم های معاملاتی می باشد.

تاریخ معاملات

تاریخی که در آن معامله انجام می شود.

معاملات

خرید یا فروش مبادلات ارز خارجی مبالغ حاصل از انجام سفارش.

اعلان قیمت دو سویه

هنگامی که یک معامله گر قیمت خرید یا فروش و برای انجام معاملات ارز خارجی برای مشتری را اعلان می کند.

[ TOP ]

U

پوزیشن باز/Uncovered position

اصطلاحی دیگر برای پوزیشن باز

سود یا زیان تحقق نیافته

سود یا زیان تحقق نیافته :سود یا زیان زمان واقعی در پوزیشن باز فعلی با توجه به نرخ ارز فعلی است. توجه: محاسبه سود یا زیان تحقق نیافته با استفاده از قیمتی که مشتری نیاز به معامله با آن برای تسویه پوزیشن دارد صورت می گیرد. به عنوان مثال، اگر مشتری EUR / USD را خریده بود، او نیازمند به فروش در سمت خرید بازار فعلی است. تا زمانی که پوزیشن بسته است سود یا زیان تحقق نیافته می باشد. سپس سود / زیان از پول نقد در سپرده کم یا به آن اضافه می گردد تا پول نقد جدید در مقدار سپرده بدست آید

Up Tick

معامله در قیمتی بیشتر از معامله قبلی اجرا می شود.

دلار آمریکا

مناقصه قانونی ایالات متحده آمریکا.

نسخه ی نمایشی پلت فرم نرم افزار معاملاتی USG

USG نسخه ی نمایشی پلت فرم معاملاتی دارد که یک کپی کامل از ویژگی های پلتفرم معاملاتی اینترنتی USG استفاده شده توسط مشتریان مجاز USG برای ورود به قرارداد خرید و فروش ارز USG است. پلت فرم معاملاتی آزمایشی به مشتریان بالقوه USG اجازه رسیدن به قابلیت های پلت فرم معاملاتی واقعی بدون در خطر قرار دادن سرمایه خود با اجرای قرارداد معاملات را می دهد. از آنجائیکه پلت فرم ، معاملات یا قرارداد واقعی را شامل نمی شود، سود و زیان تولید شده با استفاده از پلت فرم تعلق نمی گیرد، و نه مشتری در مورد نسخه ی نمایشی متعهد است. و صرفا فقط برای مقاصد نمایشی هستند.

پلت فرم معاملاتی اینترنتی USG

برنامه نرم افزار توسط مشتریان مجاز USG برای قرارداد معاملات ارز خارجی به منظور حدس زده جهت حرکات ارز استفاده می شود. به سادگی به عنوان USG معرفی شده است. هر گونه معاملات بر روی پلت فرم معاملاتی اینترنتی USG انجام یک قرارداد از نظر قانونی الزام آور می باشد که مشتری مسئول آن است، همانطور که در توافقنامه و اسناد دیگر، ارائه شده به و امضا مشتری رسیده.

نوار منو USG

نوار موجود شامل پنجره USG است که به مشتری دسترسی به، فرمت ، پوزیشن و پنجره های مختلف USGرا اجازه می دهد ، که شامل پنجره گزارش ، پنجره نمودار، پنجره اسپات، و غیره است.همچنین دسترسی مشتری به پنجره راهنما USGرا ممکن می نماید.

سند افشای ریسک USG

سند افشای ریسک به تشریح خطرات مرتبط با باز کردن حساب درUSG می پردازد تمام مشتریان که علاقه مالی به USG دارند نیازبه خواندن و امضای سند افشای ریسک به منظور باز کردن حساب کاربری وجود دارد.

نوار عنوان USG

نوار در بالای پنجره USG نشان دهنده شماره نسخه منتشر شده USG و ساعت های جهانی است.

آیکن نوار ابزار USG

آیکون به طور خودکار در پنجره USG نمایش داده شده که به کاربر اجازه دسترسی به اعلامیه های رویداد ها، وضعیت حساب، پوزیشن های باز، سفارشات در حالت تعلیق، پنجره اسپات و راهنما را تنها با یک کلیک ممکن می سازد.

پنجره USG

اصطلاح مورد استفاده برای توصیف کل فضا در صفحه نمایش کامپیوتر مشتری home است که به تمام پنجره های دیگر USG این اجازه را می دهد تا مشتری به پوزیشن ، سود و زیان، سفارشات در حال تعلیق، اسپات، پنجره نمودار، و غیره نظارت نماید

[ TOP ]

V

Value Date

برای قراردادهای مبادلات، روزی است که در آن دو طرف قرارداد اقدام به مبادله ارزهائی که خریداری یا فروخته شده اند می نمایند. برای توضیحات کامل تر، لطفا فصل معاملات را ببینید. در معاملات اسپات، بانک کشوری که به ارائه اعلان قیمت و تعیین تاریخ اسپات می پردازد ، دو روز بانکی جلو است. تنها استثنا این قاعده کلی زمانی است که روز اسپات در مرکز اعلان شدن همزمان با تعطیلات بانک در کشور یا کشورهای استفاده کننده از آن ارزهای خارجی است. سپس تاریخ یک روز به جلو حرکت می کند.استعلام کننده طرفی است که باید مطمئن شود که روز اسپات او همزمان با آنی است که توسط طرف مقابل بکار برده شده است. تاریخ سر رسید ماه فوروارد باید در تاریخ مربوطه در تقویم ماه مربوطه بیفتد. اگر تاریخ یک ماه در یک روز غیر بانکی در یکی از مراکز بیفتد، پس تاریخ عملیاتی بانکی در روز کاری بعد که به بین هر دو این کشور ها مشترک است خواهد بود. تنظیم تاریخ سر رسید یک ماه خاص سررسید دیگری را تحت تاثیر نمی گذارد در صورتی که شرایط مقتضی روز افتتاح را تامین کند،. این افتادن به تاریخ مربوطه اصلی ادامه خواهد یافت. اگر آخرین تاریخ اسپات در آخرین روز کاری در یک ماه بیفتد ، تاریخ فوروارد با این تاریخ همچنین با افتادن ناشی ازآن درآخرین روز کاری مطابقت خواهد داشت. همچنین به عنوان تاریخ سررسید اشاره شده است.

[ TOP ]

W

روز کاری

برای قراردادهای مبادلات، روزی است که در آن دو طرف قرارداد اقدام به مبادله ارزهائی که خریداری یا فروخته شده اند می نمایند. برای توضیحات کامل تر، لطفا فصل معاملات را ببینید. در معاملات اسپات، بانک کشوری که به ارائه اعلان قیمت و تعیین تاریخ اسپات می پردازد ، دو روز بانکی جلو است. تنها استثنا این قاعده کلی زمانی است که روز اسپات در مرکز اعلان شدن همزمان با تعطیلات بانک در کشور یا کشورهای استفاده کننده از آن ارزهای خارجی است. سپس تاریخ یک روز به جلو حرکت می کند.استعلام کننده طرفی است که باید مطمئن شود که روز اسپات او همزمان با آنی است که توسط طرف مقابل بکار برده شده است. تاریخ سر رسید ماه فوروارد باید در تاریخ مربوطه در تقویم ماه مربوطه بیفتد. اگر تاریخ یک ماه در یک روز غیر بانکی در یکی از مراکز بیفتد، پس تاریخ عملیاتی بانکی در روز کاری بعد که به بین هر دو این کشور ها مشترک است خواهد بود. تنظیم تاریخ سر رسید یک ماه خاص سررسید دیگری را تحت تاثیر نمی گذارد در صورتی که شرایط مقتضی روز افتتاح را تامین کند،. این افتادن به تاریخ مربوطه اصلی ادامه خواهد یافت. اگر آخرین تاریخ اسپات در آخرین روز کاری در یک ماه بیفتد ، تاریخ فوروارد با این تاریخ همچنین با افتادن ناشی ازآن درآخرین روز کاری مطابقت خواهد داشت. همچنین به عنوان تاریخ سررسید اشاره شده است.

[ TOP ]
درباره ما
پلت فرم
انواع حساب
اخبار بازار و تجزیه و تحلیل
مرکز آموزش
شرکاء و شرکتهای وابسته